زیست مگ

ویدیو جشنواره لاله های کرج ۱۳۹۸

2,689
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

ویدیو جشنواره لاله های کرج ۱۳۹۸

به گزارش مستر کاکتوس: برای هفتمین سال متوالی جشنواره لاله‌ها در باغ گلهای کرج در ۱۵ فروردین سال ۱۳۹۸ برگزار شد. در این جشنواره ۲۵۰ هزار شاخه گل لاله با ۴۸ واریته مختلف کاشته شده است. باغ گلهای کرج دارای وسعت ۸ هکتاری می‌باشد و در پارک شهید چمران کرج واقع شده است. معرفی باغ گلها به عنوان یک منطقه گردشگری، ترغیب حس زیباپسندانه شهروندان، ایجاد روحیه شادابی و نشاط در مردم و توجه به گل و گیاه از اهداف اصلی برگزاری این جشنواره عنوان شده است.

آشنایی با محل برگزاری جشنواره لاله های کرج ۹۸

پارک شهید چمران واقع در منطقه ۲ شهرداری کرج با مساحتی بالغ بر ۵/۳۶ هکتار در حاشیه رودخانه کرج واقع شده است. این پارک از شمال به پل تاریخی کرج (پل حامی)، از شمال شرقی به اراضی خلج آباد، از شرق به حاشیه رودخانه، از غرب به بلوار شهید چمران، از جنوب غربی به میدان امام حسین(ع) و از جنوب به کارگاه قطار شهری محدود می‌شود.

این پارک بدلیل تنوع بالا از انواع کاربری موجود در این پارک و مجاورت با رودخانه کرج از لحاظ منظره، دارای قابلیت‌های ویژه‌ای بوده و نقش بسیار مهمی در کاهش آلودگی هوای منطقه و غنی‌سازی اوقات فراغت شهروندان ایفا می‌نماید.

نمای ۳۶۰ درجه فرش گل باغ گلهای کرج

کلیک موس (انگشت) را بر روی تصویر فشار دهید و به راست یا چپ بروید. و روی فلش ها کلیک یا ضربه بزنید.

فرش گل باغ گلها

فرشی از گل به مساحت ۲۷۰۰ مترمربع که طرح فرش برگرفته از طرح ختیبی تبریز است، حدود ۷۰ درصد مساحت از گلهای دائمی می‌باشد و ۳۰ درصد باقیمانده فرش از گلهای فصلی تشکیل شده است.

منبع : مستر کاکتوسویدیو جشنواره لاله های کرج ۱۳۹۸

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.