جشنواره لاله های کرج ۱۳۹۸

هفتمین جشنواره لاله های کرج فروردین 1398

6,443

جشنواره لاله های کرج ۱۳۹۸

برای هفتمین سال متوالی جشنواره لاله ها در باغ گلهای کرج در ۵ فروردین سال ۱۳۹۸ برگزار می شود.

جشنواره لاله های کرج 1398

 

آدرس جشنواره لاله های کرج

استان البرز، کرج، میدان امام حسین، مجتمع تفریحی شهید چمران، باغ گلها

دوستان عزیزی که با مترو به کرج می آیند می توانند در ایستگاه مترو فردیس (کرج) پیاده شده و خود را با اتوبوس یا تاکسی به بوستان شهید چمران برسانند.

 

آدرس جشنواره در گوگل

 

زمان افتتاحیه جشنواره لاله های کرج ۹۸

تاریخ برگزاری: ۹۸/۰۱/۰۵ لغایت ۹۸/۰۲/۰۵

ساعت بازدید: همه روزه ۹ صبح الی ۲۱

هزینه ورودی: برای مدارس رایگان و برای عموم ۱۰۰۰ تومان

متولی: سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری کرج

در اطلاع رسانی های اولیه ای که صورت گرفت، اعلام کردند که جشنواره لاله های کرج ۹۸ در ۵ فروردین شروع می شود، اما به دلیل موقعیت آب و هوایی و بارندگی زمان آغاز جشنواره لاله ها تغییر کرد.

 

 

۱۷ فروردین سال ۱۳۹۸ اولین روز برگزاری جشنواره لاله ها می باشد و شما دوستان عزیز می توانید در این ایام همه روزه از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب از باغ گلهای بوستان شهید چمران کرج بازدید نمایید.

 

بزرگترین فرش گل

امسال بزرگترین فرش گل خاورمیانه به مساحت ۲۷۰۰ متر مربع در این باغ گل‌آرایی شده و ۳۰۰ هزار پیاز گل لاله در بیش از ۴۰ واریته و رنگ متفاوت در کنار ۲۰ نوع گل و گیاه در این جشنواره کاشته شده است.

جشنواره لاله های کرج 1398

 

باغ گل‌های کرج

باغ گل‌ها در بوستان چمران کرج قرار دارد. این باغ حدوداً ۴۰ هکتار مساحت دارد و می‌توان با قدم زدن در این باغ رنگارنگ، شاهد ۳۰۰ گونه مختلف گیاهی بود که از دل خاک سر بر آورده‌اند. انواع گیاهان مانند یاس هندی، کروپسیس، ارغوان، میخک، ساکولنت و … در این باغ وجود دارد. یکی از جذابیت‌های این باغ، وجود یک فرش گل است که به عنوان بزرگ‌ترین فرش گل در خاورمیانه شناخته می‌شود. هدف از ایجاد این بوستان زیبا، ایجاد محیطی سالم و پرنشاط برای اهالی کرج بوده است.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.