تصاویر جشنواره لاله های کرج ۵ فروردین ۱۴۰۰

2,229

تصاویر جشنواره لاله های کرج ۵ فروردین ۱۴۰۰

جشنواره لاله های کرج پس از هفت دوره برگزاری موفق هر ساله پذیرای هزاران گردشگر از گوشه کنار کشور بود. این جشنواره امسال هم در دومین سال شیوع کرونا با باز شدن تمامی غنچه‌های لاله به صورت مجازی میهمان خانه های مردم شد.

 

بازدید تور مجازی از خارج از کشور

بضاعتی پور این میزان استقبال را نشان دهنده حس تعلق شهروندان به این جشنواره دانست و گفت: تور مجازی هشتمین جشنواره لاله های کرج از سایر شهرها و حتی خارج از کشور نیز بازدید کننده داشته است.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج با بیان اینکه امسال بجای بازدید شهروندان، این سازمان با راه اندازی تور مجازی لاله ها را به خانه های مردم برده است، خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و روزهای سختی که به شهروندان در قرنطینه خانگی تحمیل شده مشاهده زیبایی گلها از طریق تور مجازی طراحی شده می تواند بخشی از این فضای ذهنی را تلطیف و لحظات  شادی را برای خانواده ها به وجود آورد.

 

تصاویر جشنواره لاله های کرج 5 فروردین 1400

 

 

باغ گل‌های کرج

باغ گل‌ها در بوستان چمران کرج قرار دارد. این باغ حدوداً ۴۰ هکتار مساحت دارد و می‌توان با قدم زدن در این باغ رنگارنگ، شاهد ۳۰۰ گونه مختلف گیاهی بود که از دل خاک سر بر آورده‌اند. انواع گیاهان مانند یاس هندی، کروپسیس، ارغوان، میخک، ساکولنت و … در این باغ وجود دارد. یکی از جذابیت‌های این باغ، وجود یک فرش گل است که به عنوان بزرگ‌ترین فرش گل در خاورمیانه شناخته می‌شود. هدف از ایجاد این بوستان زیبا، ایجاد محیطی سالم و پرنشاط برای اهالی کرج بوده است.

 

تصاویر جشنواره لاله های کرج 5 فروردین 1400

 

در این جشنواره ۲۵۰ هزار شاخه گل لاله با ۴۸ واریته مختلف کاشته شده است. باغ گلهای کرج دارای وسعت ۸ هکتاری میباشد و در پارک شهید چمران کرج واقع شده است معرفی باغ گلها به عنوان یک منطقه گردشگری، ترغیب حس زیباپسندانه شهروندان، ایجاد روحیه شادابی و نشاط در مردم و توجه به گل و گیاه از اهداف اصلی برگزاری این جشنواره عنوان شده است.

 

تصاویر جشنواره لاله های کرج 5 فروردین 1400

 

گالری تصاویر نهمین جشنواره ی لاله های کرج ۱۴۰۰

 

 

منبع: مستر کاکتوس | تصاویر جشنواره لاله های کرج ۵ فروردین ۱۴۰۰
7 نظرات
 1. الهه زمانی می گوید

  کاش این ویروس کرونا نبود تا الان پارک چمران بودیم و با لاله ها عکس می گرفتیم

  1. مستر کاکتوس می گوید

   آین آرزوی همه است

 2. علی جمالی می گوید

  پارک چمران هم بسته اس؟

  1. مستر کاکتوس می گوید

   سلام نه

 3. لیلا می گوید

  دلم لک زده برای لاله های خوشگل و خوش رنگ😍😍😍

  1. مستر کاکتوس می گوید

   سلام دل همه لک زده برای جشنواره لاله ها

 4. فاطمه می گوید

  عالی

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.