درآمد زایی 170 میلیارد ریالی پرورش کاکتوس در ملارد

دسته بندی ها :
درآمد زایی 170 میلیارد ریالی پرورش کاکتوس در ملارد

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان ملارد از درآمد زایی 170 میلیارد ریالی پرورش کاکتوس در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،اسماعیل صارمی گفت: شهرستان ملارد یکی از قطب های تولید محصولات کشاورزی در کشوراست که با توجه به کمبود آب، 3 هکتار از این اراضی کشاورزی بصورت گلخانه ای فعالیت می کنند.

وی افزود: در شهرستان ملارد 18 مجموعه تولید و پرورش کاکتوس فعالیت می کنند که درآمد زایی این مجموعه ها در سال گذشته 170 میلیارد ریال بوده است و کشاورزان این شهرستان موفق شده اند علاوه بر اشتغالزایی 300 نفره بصورت مستقیم و غیر مستقیم، از مجموع 30 هزار گونه کاکتوس موجود در جهان ، تولید و پرورش 3 هزار گونه را در کشور بومی سازی کنند.

کاکتوس ملارد

رئیس جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه در گذشته بذر گیاه زینتی کاکتوس از کشورهای ترکیه، هلند و برخی از کشورهای آسیا وارد می شد ، افزود: کشاورزان شهرستان ملارد موفق شده اند کشور را در زمینه تولید بذرانواع کاکتوس خودکفا کنند و دیگر نیازی به واردات بذر این گیاه زینتی نیست.
صارمی افزود: تولیدات گیاه کاکتوس در ملارد با انواع گونه هایی که دارد علاوه بر تامین نیاز داخلی به 10 کشور منطقه صادر می شود.

وی گفت: باتوجه به اینکه کاکتوس و کشت های گلخانه ای به آب کمی نیاز دارد ،جهاد کشاورزی با همکاری فرمانداری ملارد حمایت های ویژه ای از این نوع تولیدات کشاورزی دارد و علاقمندان می توانند با مراجعه به جهاد کشاورزی از تسهیلات و حمایت های ویژه برای راه اندازی این مجموعه ها بهره مند شوند.

کاکتوس ملارد

پیام تبریک تیم مستر کاکتوس:

تبریک می گیم هم به خودمون هم به همکارای عزیزمون توی شهرستان خودمون که شاهکار کردیم و رتبه ی یک پرورش کاکتوس رو داریم، هم ما و هم همکارای عزیزمون توی گلخونه های دیگه شهرستان ملارد با تلاش و کمک همدیگه تونستیم رتبه ی یک پرورش کاکاتوس رو بدست بیاریم و امروز رو جشن می گیریم وخیلی خوشحالیم و از مسئولین شهرستان ملارد تشکر می کنیم که ما رو باور کردن و هم حمایتمون کردن

از همه به خاطر لطف بیکرانشون سپاسگزارم.

مستر کاکنوس

مطالب مرتبط

نظرات شما

X